Zhrnutie FESPA Mníchov 2023

Fespa 23 – postrehy.

Ak by som mal krátko definovať Fespa 23 v Mníchove, tak podľa mňa sa niesla v znamení veľkého „boomu“ DTF strojov a nenásilným prelínaním s packgingom.

Skoro na každom stánku sme videli DTF technológie a to od malých stolových tlačiarní, až po celé linky s práškovaním a zapekaním na fóliu. Vyberá sa zle, ak máte málo možností, ale aj keď ich máte prehnane mnoho. Toto je presne prípad DTF technológie na Fespa 23. Pri výbere technológie je treba sa orientovať na stabilitu dodávateľa, kvalitu servisu a prípadnú vyššiu pridanú hodnotu stroja. DTF technológia bola prakticky všade rovnaká a to tlačiarne výhradne s Epson hlavami i3200 a v princípe sa menili len značky a firemné farby výrobcov. My už dlhšie predávame DTF-ka od firmy Xenons a na Fespa sme predviedli DTF-ko s rozšíreným farebným gamutom s pridanými farbami  oranžovej, zelenej a aj s fluoresčnými farbami, čo výrobkom pridá ďalšiu pridanú hodnotu.

 

Ďalšou zaujímavým prekvapením bolo čoraz väčšie prelínanie  typického signmakingu  s „packagingom“. Na veľa stánkoch sme videli digitálne tlačiarne špecializované na potlač lepeniek a kartónov. Napríklad firma „iecho“, ktorú na Slovensku zastupujeme a ktorá doteraz robila prevažne rezacie stoly pre digitálnu tlač a signmaking, mala na svojom veľkom stánku aj roll2roll stoje na výsek etikiet a to od klasickej výsekovej formy, cez paralelné rezanie nožmi až po laserový výsek. Videli sme viac firiem, ktoré ponúkali špecializované stroje pre rezanie lepeniek a kartónov. Samozrejme takéto technológie sú tu už dlhšie, ale až teraz sa ukázali vo vzájomnom prepojení  a to na takom fóre, ako je FESPA. To samozrejme naznačuje trendy do budúcnosti. Mňa to teší o to viac, lebo technológie packagingu robíme už roky,  hovoríme o tom na našich seminároch, našim klientom radíme, aby začali rozmýšľať aj rozšírení aktivít aj na packaging a podobne. FESPA 23 nám tento smer, ktorého sa držíme a presadzujeme od začiatku, jednoznačne potvrdila.

Ing. Anton Puškár

M&P spol. s. r.o.

Máte záujem o produkt?

V prípade nejasností nám zanechajte vaše údaje a my vám veľmi radi pomôžeme.

  O nás

  M & P, spol. s r. o. pôsobí na slovenskom trhu už vyše 25 rokov. Ponúkame komplexné hardvérové a softvérové riešenia pre oblasti: výroba reklamy (Signmaking), výroba obalov (Packaging), príprava tlače (Prepress) a ďalšie. M & P, spol. s r. o. je autorizovaným zástupcom globálnych spoločností ako sú: AGFA, KONGSBERG, ESKO, EPSON, X-RITE PANTONE, GM, ADOBE, JUST, EFI, APPLE, DELL, AUTODESK.

  © Map.sk copyright 2020

  Buďte na dosah

  Hľadáte viac informácií?
  Radi Vám pomôžeme

  KONTAKTUJTE NÁS
  Získajte najnovšie informácie

  Náš newsletter Vám zabezpečí pravidelný prísun noviniek v produktoch, aplikáciách a technológiach.