Výroba vzoriek a malosériová zákazková výroba pre sign priemysel

iEcho automatický plotter s podavaním materiálu

Pre polygrafiu a tlačový svet platia rovnaké pravidlá ako pre ostatné oblasti. Požiadavky trhu na malé série, okamžité spracovanie a variabilitu dát určujú aj smerovanie a technológiu tlače a dokončovania tlačovín. Aj na Slovensku si všetky ofsetové tlačiarne museli postupne zriadiť digitálne tlačové stroje, aby sa prispôsobili novým požiadavkám trhu. Avšak dnešný trh si vyžaduje dať výrobkom aj ďalší rozmer ako je napríklad tvar resp. ďalšie dokončenia. Typickým príkladom sú krabičky, malé papierové stojany, sáčky, poháre a iné tvary. Samozrejme, na toto je možné použiť výsek, ale použitie a výroba výsekovej formy je zdĺhavá, relatívne drahá a na malé série s meniacim sa tvarom nevhodná. Pre tieto prípady je ďaleko výhodnejšie použiť rezací stôl s funkciami ako sú: rezanie, čiastočné rezanie (kisscut), rylovanie (bigovanie) s rozpoznávaním značiek, či s automatickým podávaním hárkov. Typickým predstaviteľom takéhoto zariadenia je rezací stôl i-Echo série PK.

Automatický digitálny rezací stôl série i-Echo PK je systém určený pre oblasť ofsetovej a digitálnej tlače, signmakingu, reklamy, tlače obalov, výrobu vzoriek, darčekov a malosériovú výrobu.

Pokročilý 6-osový vysokorýchlostný systém riadenia pohybu dokáže vykonávať rýchle a presné rezanie, narezanie tzv. „kiss-cut“, ryhovanie, perforáciu, značenie atď.. Model je vybavený automatickým podávacím systémom, polohovacím systémom so CCD kamerou v HD rozlíšení na realizáciu plne automatickej výroby.

Systém umožňuje vyrábať presný, inovatívny, jedinečný a vysoko kvalitný produkt s pridanou hodnotou v obmedzenom čase a priestore. Najúčinnejšie cenovo výhodné riešenie rezania, ktoré pomáha majiteľom firiem zvýšiť produktivitu.

Okrem klasických mäkších a tenkých materiálov (fólia, papier), je možné s PK rezať aj kartón, vlnitú lepenku, ABS či penu s pridaním oscilačného nástroja. Oscilačným nástrojom dokáže rezať materiály až do hrúbky 6mm.

Cenovo výhodné riešenie inteligentného rezania sa dodáva v 4 modeloch – PK 0604, PK 0705, PK 0604 Plus a PK 0705 Plus. Zatiaľ čo séria PK 0604 & 0705 umožňuje rezať rozmery A3, tak PK 1209 umožňuje rezať rozmery až A0.

iEcho PK je vybavený plne automatickým systémom podávania hárkov. Spolu s vákuovým odsávaním a dopravníkovým pásovým systémom zaručuje automatickú produkciu bez nutnosti neustálej obsluhy. Ponúka systém kontinuálneho rezania. Médiá a materiály sú automaticky podávané, rezané a stohované. PK vkladá listy na rezací stôl nepretržite, akceptuje stoh materiálu až do 120 mm (400 kusov 250 g papiera). Posuvný pás automaticky posúva hotový materiál do zbernej časti. Zbernú časť na hotové vyrezané materiály je možné nastaviť na rôzne uhly podľa druhu materiálu. Hotové výrobky sa stohujú na seba a pomocou magnetických stien sa nastaví požadovaný rozmer hárku.

Jedna z opcií zariadenia je osadenie podávača rolkových materiálov. Namiesto hárkovej rampy sa umiestni odvíjač na rolkové materiály. Za pomoci prítlačného ramena je materiál pritláčaný na dopravníkový pás. Operátor zadá koľko kópií si potrebuje vyrezať. Pred stroj sa pripojí navíjač, ktorý už firma môže mať alebo priamo i-Echo ponúka vlastný návin aj s odstránením odpadovej mriežky.

Príprava dát je veľmi dôležitá pre rýchlu automatizáciu. V grafickom editore za pomoci priamych farieb, ktoré reprezentujú jednotlivé nástroje v iEchu je možné označiť orezové cesty, ktoré sa budú rezať, bigovať, perforovať alebo bude použitý „kisscut“ na samolepky. Softvér si tieto priame farby automaticky prečíta a začne vyrezávať.

Presné napasovanie rezu na orezové cesty je zabezpečené CCD kamerou a kamerovými značkami Regmark. Jedná sa o 6 mm kruhové značky, podľa ktorých si presne i-Echo určí polohu, a aj v prípade, že je hárok zle uložený, presne upraví a natočí rez, aby bol požadovaný výsledok dokonalý.

Využitie QR kódov urýchľuje a automatizuje pracovné postupy. Umiestnený QR kód s názvom zákazky si softvér automaticky prečíta, vyhľadá požadovaný rezací súbor a za pomoci kamery načíta orezové body, aby sa presne napasovala orezová cesta na výtlačok a automaticky si priradí požadované nástroje, ktoré sú zadané v grafike a spustí sa výroba. Pri použití QR kódu je možné do automatického podávača naukladať viacero grafik s rôznymi orezovými cestami. Softvér si vždy overí správnosť cez QR kód.

Stroj prichádza aj s ovládacím softvérom iBrightCut, ktorý je veľmi jednoduchý na obsluhu. V softvéri na základe aktuálnych objednávok je možné nastaviť prioritu rezania úloh a operátor získa prehľad o dokončených úlohách. Softvér umožňuje jednoducho opakovať úlohy, vyvolané z histórie a okamžite ich poslať na rezanie.

Stroje i-Echo na Slovensku dodáva a servisuje spoločnosť M & P, spol. s r. o, ktorá ponúka aj kompletné digitálne riešenia pre výrobu malých sérií krabičiek, skladačiek, etikiet a obalov. Jedná sa o komplexné riešenia obsahujúce vhodné digitálne tlačiarne, digitálne rezacie zariadenia s príslušným softvérom s automatizáciou a web2print riešením adaptovaným do prostredia firmy. Viacúrovňové riešenia sú vhodné ako pre veľké, tak aj pre stredné a malé firmy. Riešenia vychádzajú z dlhoročných skúsenosti, množstva realizovaných projektov a spolupráce s lídrami v oblasti packagingu a signmakingu, akými sú firmy Esko-Graphics BV, Kongsberg Precision Cutting Systems, Agfa, Epson, Hanway alebo i-Echo.

Výroba krabičiek z papiera:

Výroba krabičiek z kartónu:

Tlač, formátovanie a výsek etikiet:

Máte záujem o produkt?

V prípade nejasností nám zanechajte vaše údaje a my vám veľmi radi pomôžeme.

  O nás

  M & P, spol. s r. o. pôsobí na slovenskom trhu už vyše 25 rokov. Ponúkame komplexné hardvérové a softvérové riešenia pre oblasti: výroba reklamy (Signmaking), výroba obalov (Packaging), príprava tlače (Prepress) a ďalšie. M & P, spol. s r. o. je autorizovaným zástupcom globálnych spoločností ako sú: AGFA, KONGSBERG, ESKO, EPSON, X-RITE PANTONE, GM, ADOBE, JUST, EFI, APPLE, DELL, AUTODESK.

  © Map.sk copyright 2020

  Buďte na dosah

  Hľadáte viac informácií?
  Radi Vám pomôžeme

  KONTAKTUJTE NÁS
  Získajte najnovšie informácie

  Náš newsletter Vám zabezpečí pravidelný prísun noviniek v produktoch, aplikáciách a technológiach.