DTF tlač na tričká a látky

DTF tlač na tričká a látky

Rýchla produkcia, rýchla výroba kusoviek, bez potreby primerovania a vytvárania foriem.

Hneď z úvodu krátka a stručná definicia: tlačiareň tlači na rolku transferovej fólie, každú grafiku podtlači bielou farbou, ktorá slúži ako lepidlo na prášok, ktorý sa na ňu automaticky nanesie a oklepe. Fólia ďalej prejde pecou kde sa zapečie prášok a navinie sa na rollový navíjač. Už ihneď po výstupe z pece, môžete nastrihať fóliu a zalisovať na požadovaný textil.

DTF tlač je nová, nízkonákladová, kvalitná a odolná technológia potlače textilu. Je to vynikajúca alternatíva pre potlač textílií v porovnaní s inými metódami povrchovej tlače: DTG (Direct to Garment), termálny flex, solventný termoflex, WTT laser, alebo sieťotlač.

Skvele sa hodí pre malo až stredonákladovú produkciu (napríklad na rozdiel od sieťotlače) a niekedy aj pri veľkonákladovej produkcii, kde je potrebný veľký počet farieb (t.j. tónové prechody), čím sa šetrí vysoká kvalita tlače a trvácnosť.

Tlačiarenský priemysel zaznamenal v poslednom čase rýchly rast, pričom stále viac organizácií prechádza na tlačiarne DTF.

 

Čo je to DTF ?

Direct to film (Priamo na film) alebo DTF je proces, ktorý prenáša výtlačky na tkaninu alebo iné substráty pomocou mechanizmu tepelného lisovania. Na rozdiel od metódy DTG, ktorá funguje len na bavlnených látkach, metóda DTF môže byť aplikovaná na bavlne a polyblendoch.

DTF sa dostáva do popredia vďaka slobode, ktorú vám dáva pri výbere takmer akéhokoľvek povrchu na tlač.

Technológia tlačiarne DTF vám umožní tlačiť bez problémov na bavlnu, polyester, syntetiku alebo hodváb. Tlačiarne DTF navyše dokážu pracovať na tmavej aj bielej tkanine bez toho, aby museli tlačiť na drahý papier A & B.

 


Ako funguje tlačiareň DTF?

Obstaranie DTF tlačiarne si nevyžaduje veľké investície. Či už ste v tlačiarenskom biznise nováčik, alebo chcete rozšíriť svoje podnikanie o DTF tlač, bližší pohľad na tieto tlačiarne stojí za váš čas.

Tlačiarne DTF sa zvyčajne dodávajú s CMYK a W farebnými atramentami. Okrem klascikeho CMYK je tu aj moznost DTF so žiarivými fluorescenčnými farbami (flourescenčná žltá a flourescenčná Magenta). Atrament tlačiarne DTF je špeciálne navrhnutý na použitie s týmto procesom.

Proces DTF navyše eliminoval použitie valcov, ktoré predtým spôsobovali posúvanie stránky. Ak teda hľadáte technológiu tlače s bezchybnými finálnymi vzormi, ktoré sú presným zobrazením požadovaného obrázka na látke, DTF je tou správnou voľbou.

Tlač priamo na transferovú foliu

DTF tlačiareň používa PET fólie, pretože sa líšia od tých, ktoré sa používajú pri sieťotlači. PET fólie majú hrúbku približne 0,75 mm, vďaka čomu majú lepšie prenosové vlastnosti. Tieto fólie sú na trhu známe aj ako prenosové fólie DTF.

Môžete ich nájsť ako rezané listy na použitie v malom meradle alebo ako rolky pre veľké komerčné zariadenia. Existujú dve klasifikácie PET filmov na základe teploty. Ide o fólie odlupovateľné za studena (Cold peel) a fólie s odlupovaním za tepla(Hot peel).

Softvér pre tlačiareň DTF

Softvér je neoddeliteľnou súčasťou tlačiarní DTF. Je to preto, že softvér ovplyvňuje výkon farieb, tlačové charakteristiky atramentov a konečný výkon tlače. Pre DTF tlač budete potrebovať špecializovaný RIP softvér na spracovanie bielej a CMYK farieb.

Je to nevyhnutné, pretože softvér riadi profilovanie farieb, veľkosti kvapiek, hladiny atramentu a niekoľko kritických faktorov, ktoré prispievajú ku kvalite tlače.

Tavné lepidlo v prášku

Tlačový prášok Direct to Film je biely granulovaný produkt a funguje ako lepiaci materiál. Ten pomáha viazať farebné pigmenty vo vašej tlačiarni na povrch, na ktorý tlačíte. Existuje však niekoľko druhov tejto STF taveniny špecifikovaných v mikrónoch.

DTF atramenty pre tlačiarne

Atramenty používané v tlačiarni DTF sú jedinečné pigmenty vo farbách CMYK a White. Biely atrament tvorí poklad pre prášok, ktorý sa naňho aplikuje a slúži ako lepidlo tlače, zatiaľ čo farebný pigment vytlačí dizajn na film.

Okrem klascikeho CMYK je vie byť DTF vybavene aj so žiarivými fluorescenčnými farbami (flourescenčná žltá a flourescenčná Magenta, ktoré žiaria pod UV svetlom.

Automatický premiešavač prášku

Tento komponent tlačiarne DTF aplikuje prášok rovnomerným spôsobom. Premiešavač na prášok navyše odstraňuje prebytočný prášok a ten sa môže znova nasypať do dávkovača prášku.

Vytvrdzovacia pec

Malá priemyselná pec na roztavenie prášku s bielym atramentom a vytvrdenie tlače.

Tepelný lisovací stroj

Toto zariadenie pomáha prenášať vytlačené obrázky na filme na požadovaný povrch alebo tkaninu. Tento stroj môžete použiť aj na roztavenie prášku na filme DTF.

 


Výhody a nevýhody tlačiarne DTF

Oplatí sa teda investovať do tlačiarne Direct-to-Film? Najprv sa pozrime na prednosti a nedostatky tohto výnimočného technologického pokroku v polygrafickom priemysle.

KLADY

 • Nízka investícia
 • Žiadne sytá , formy, male aj stredne produkcie
 • Nevyžaduje žiadnu pred úpravu látky
 • Môžete tlačiť na tričká akejkoľvek farby alebo látky
 • Elastické potlače, ktoré pri napínaní látky nepraskajú
 • Veľmi vysoká odolnosť voči praniu a opotrebovaniu
 • Menej únavný a rýchlejší proces ako iné metódy tlače, ako je DTG.

ZÁPORY

 • Potlačená oblasť je o niečo výraznejšia ako DTG tlač
 • Živosť farieb je o niečo nižšia ako pri sublimačnej tlači
 • Potlač je na dotyk mierne plastifikovaná, podobne ako by ste to cítili pri prenose sieťotlače alebo HTV.


Prečo tlačiarne DTF

S tlačiarňami DTF a špeciálnym atramentom, ktorý používajú, môžete získať tlač prémiovej kvality. Ak chcete zvýrazniť jas a jemnosť farebných odtieňov tmavých aj svetlých látok, môžu vám pomôcť tlačiarne DTF.

Informácie o tlačiarni Xenons DTF nájdete tu.

Dá sa teda povedať, že DTF tlačiarne vám prakticky pomôžu odstrániť všetky obmedzenia tradičných komerčných tlačových procesov. Navyše, keďže vo väčšine prípadov nepotrebujete žiadne ošetrenie, tlačiarne DTF vám ponúkajú úsporu celkových nákladov na tlač.

Textilný priemysel predpovedá, že v nasledujúcich rokoch budú tlačiarne DTF vykazovať masívny rast. Verí sa, že stále viac spoločností sa pripojí k technológii tlače DTF pre všetky jej výhody. Takže, ak ste textilná alebo tričkárska spoločnosť, ktorá chce vyrábať potlačenú látku za ekonomickú cenu a efektívnosť, DTF tlačiareň je cesta vpred.Odkaz na produkt:

X3 Tlačiareň priamo na Film

Máte záujem o produkt?

V prípade nejasností nám zanechajte vaše údaje a my vám veľmi radi pomôžeme.

  O nás

  M & P, spol. s r. o. pôsobí na slovenskom trhu už vyše 25 rokov. Ponúkame komplexné hardvérové a softvérové riešenia pre oblasti: výroba reklamy (Signmaking), výroba obalov (Packaging), príprava tlače (Prepress) a ďalšie. M & P, spol. s r. o. je autorizovaným zástupcom globálnych spoločností ako sú: AGFA, KONGSBERG, ESKO, EPSON, X-RITE PANTONE, GM, ADOBE, JUST, EFI, APPLE, DELL, AUTODESK.

  © Map.sk copyright 2020

  Buďte na dosah

  Hľadáte viac informácií?
  Radi Vám pomôžeme

  KONTAKTUJTE NÁS
  Získajte najnovšie informácie

  Náš newsletter Vám zabezpečí pravidelný prísun noviniek v produktoch, aplikáciách a technológiach.