Nová séria veľkoformátových hybridných tlačiarní Agfa Anapurna H LED

Nová séria veľkoformátových hybridných tlačiarní Agfa Anapurna H LED

Rozširovanie digitálnej UV tlače vo svete i na Slovensku je neprehliadnuteľné. Na výstave FESPA 2018 v Berlíne boli vystavované veľkoplošné UV tlačiarne od niekoľkých desiatok výrobcov či už západných alebo čínskych firiem. Rovnako slovenské firmy, ktoré sa zaoberajú tlačou, či už sú to veľké, stredné a dokonca už aj menšie firmy, majú vo svojom technologickom parku aspoň jednu veľkoplošnú UV tlačiareň. Trend v tejto oblasti je nezastaviteľný, a každý kto chce byť konkurencieschopný, tak je nútený nad týmto typom technológie začať rozmýšľať čo najskôr.

Veľkoformátové hybridné tlačiarne Agfa Anapurna sú ideálnou voľbou pre zákazníkov, ktorí zatiaľ nemajú skúsenosti s veľkoplošnou UV tlačou, ale i pre zákazníkov, ktorí už majú UV tlačiareň, ale potrebujú nahradiť tieto staré UV tlačiarne novou technológiou LED, ktorá nekompromisne zvyšuje produktivitu, rozširuje možnosti využitia a znižuje náklady na údržbu tlačiarne.

Tlačiarne sú určené pre tie firmy, ktoré vyrábajú vnútornú i vonkajšiu reklamu v malom až strednom množstve. Sú to reklamné agentúry, digitálne tlačiarne, fotolaby, menšie a stredné tlačiarne a ďalšie.

Hlavné výhody a prednosti série hybridných veľkoformátových LED tlačiarní Agfa Anapurna

Hlavnou výhodou hybridnej technológie je možnosť potlačiť doskové i rolové materiály na tej istej tlačiarni za nízke investičné náklady. Samozrejme, hybrid nikdy nedokáže plnohodnotne nahradiť flatbed alebo R2R tlačiareň, ale obstojí veľmi dobre pri tlači na doskové alebo rolové materiály. Agfa Anapurna bezproblémovo zvládne potlačiť materiály ako samolepka, kartón, vlnitú lepenku, plastkartón, reklamné a výstavné panely, filmy, bannery, canvas, textil, dokonca dokáže potlačiť i citlivé materiály ako styrén, fólie a lamináty, PET, polypropylén s potlačou, penové dosky alebo priemyselný film.

Najrozšírenejšie použitie tlačiarní Agfa Anapurna UV LED je určite v oblasti tzv. Signmakingu – výroba reklamy, kde zákazníci dokážu rýchlo a za nízke náklady vyrábať a potláčať POP/POS displeje, reklamné tabule, reklamné stojany, marketingový nábytok, samolepiace fólie, bannery, bilboardy, citylity, plagáty, plexisklo, dibond/alubond, komatex, voštiny atď.

V pomere investičné náklady verzus produktivita so škálou potlačiteľných materiálov je hybridná tlačiareň Agfa Anapurna ideálnou voľbou. Žiadny iný typ tlačiarne nepotlačí takú širokú škálu materiálov vo vysokej kvalite za také nízke investičné náklady.

Tlačiarne Agfa Anapurna série LED sú štandardne v štyroch rozdielnych veľkostiach, a to: Anapurna H1650i LED, Anapurna H2050i LED, Anapurna H2500i LED a Anapurna H3200i LED. Čísla označujú maximálnu možnú potlačiteľnú šírku tlače. Štandardne je možné potlačiť médiá do hrúbky 45 mm, doskové materiály do dĺžky 3,2 metra s maximálnou váhou 10 kg/m2.

Konfigurácia tlačových hláv je štandardne pre modely H2050, H2500, H3200i LED: CMYKLcLm + WW (biela) pre model H1650i LED je možnosť výberu medzi CMYK + WW (biela) alebo CMYKLcLm.

Rozširujúce možnosti použitia vďaka bielemu atramentu

Biely atrament je nutnosťou pri potlači tmavých alebo priesvitných materiálov a pri špeciálnych aplikáciách vyžadujúcich biely atrament. Konfigurácia tlačových hláv bieleho atramentu má usporiadanie, ktoré umožňuje tlačiť bielu ako prvú farbu, ako poslednú farbu alebo tzv. ako sendvičovú CMYK + biela + CMYK. Vďaka týmto módom je možné v jednom prechode potlačiť backlit, použiť bielu ako priamu farbu, vytvoriť biele pozadie pri priesvitných alebo tmavých materiáloch, alebo tlačiť bielu ako poslednú vrstvu a prekryť celý obraz bielou farbou. Nová generácia bielych atramentov od Agfa poskytuje vysoké krytie pri nízkej spotrebe. Séria Agfa Anapurna má zabudovaný automatický systém pre neustále miešanie bieleho atramentu, ktorý zabezpečuje konštantnú recirkuláciu atramentu, a tým je zabránené upchatiu tlačových trysiek.

V čom sa odlišuje nová séria UV LED od tlačiarní s UV trubicami?

Séria Anapurna UV LED je oproti staršej sérii Anapurna UV nekompromisne ďalej v oblasti digitálnej veľkoformátovej tlače, a to hneď z niekoľkých dôvodov:

 • Staré UV lampy nahradili nové LED lampy, ktoré zvyšujú produktivitu stroja, predlžujú životnosť lámp (LED – 10 000 h, UV – 800 h), skracujú prípravu tlačiarne na tlač (LED – tlačí okamžite, UV – 1 až 2 minúty pre zahriatie lámp), bezkonkurenčná úspora energie (polovičná spotreba pri LED), absencia vysokej teploty pri vytvrdzovaní (LED – 40°C, UV – 100 °C), absencia náhradných dielov ako shuttery, špeciálne filtre, inverterboardy, stálosť vo farebnosti. Analógové UV lampy majú výkyvy vo farebnosti pred koncom životnosti lámp.
 • LED atramenty, ktoré si vyrába Agfa sama špeciálne pre tento typ tlačiarne, majú perfektný farebný gamut, sú flexibilné s vysokou mierou priľnavosti, majú vysokú odolnosť voči oderu, vďaka technológii „thininklayer“ sú náklady na 1 m2 veľmi nízke pri špičkovej kvalite.
 • Všetky UV LED digitálne tlačiarne Agfa sú dodávané s Ripom AGFA: Asanti, ktorý bol postavený na úspešnom workflow Agfa ApogeeX z ofsetovej produkcie. Nie je to len špičkový PDF RIP s už tradične perfektným Agfacolor manažmentom, ale aj produkčný workflow, ktorý rozšíri možnosti celej grafickej prípravy a aj dokončovania. Asanti umožňuje odhaliť problémy vo vstupnom PDF súbore a upraviť ho na tlačiteľnú podobu. Umožňuje automatickú montáž s uvážením ďalšieho dokončovacieho spracovania, ako sú orezové cesty pre rezacie stoly (napr. Kongsberg) alebo rezačky typu „gilotinecut“. Zohľadňuje najvýhodnejšie rozmiestnenie z hľadiska úspory materiálu, resp. vhodnosti technológie. Umožňuje extrémne rýchlu 3-krokovú kalibráciu (max. 10 min) na nové médiá a charakter tlače. Do motívu generuje inteligentné značky a čiarový kód na optimálne priradenie orezovej cesty a tlačeného PDF súboru, či upravuje výstupy z hľadiska optimálneho farebného gamutu. Asanti má priamy vstup do Agfa riešenia Web2Print s názvom Asanti StoreFront.

Záver

Agfa vo svojej 150-ročnej histórii vždy patrila medzi firmy, ktoré sa podieľali na smerovaní aktuálneho trendu a neustálemu vývoju svojich technológií. Táto firemná filozofia v Agfe stále pretrváva a umožňuje svojim zákazníkom ponúkať kvalitné, produkčné a overené produkty už 150 rokov. Spoločnosť Agfa v oblasti digitálnych veľkoformátových tlačiarní zastupuje firma M & P, spol. s r.o. zo Žiliny (www.map.sk), ktorá zabezpečuje inštaláciu, školenie a servis týchto zariadení.

 

Pre podrobnejšie informácie kliknite nasledujúci odkaz: Agfa Anapurna H LED séria

Máte záujem o produkt?

V prípade nejasností nám zanechajte vaše údaje a my vám veľmi radi pomôžeme.

  O nás

  M & P, spol. s r. o. pôsobí na slovenskom trhu už vyše 25 rokov. Ponúkame komplexné hardvérové a softvérové riešenia pre oblasti: výroba reklamy (Signmaking), výroba obalov (Packaging), príprava tlače (Prepress) a ďalšie. M & P, spol. s r. o. je autorizovaným zástupcom globálnych spoločností ako sú: AGFA, KONGSBERG, ESKO, EPSON, X-RITE PANTONE, GM, ADOBE, JUST, EFI, APPLE, DELL, AUTODESK.

  © Map.sk copyright 2020

  Buďte na dosah

  Hľadáte viac informácií?
  Radi Vám pomôžeme

  KONTAKTUJTE NÁS
  Získajte najnovšie informácie

  Náš newsletter Vám zabezpečí pravidelný prísun noviniek v produktoch, aplikáciách a technológiach.